11 LISTOPADA –NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w Kostarowcach

W pierwszej części naszych obchodów uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście udali się pod  pomnik w Kostarowcach, gdzie oddano hołd wszystkim rodakom walczącym o wolność i niepodległość ojczyzny. Pani dyrektor  z uczniami złożyła  kwiaty oraz zapalono znicze.

W drugiej części uroczystości, po powrocie do szkoły pani dyrektor powitała zaproszonych gości: Przewodniczącego Rady Gminy –p.T.Burkę, sołtysa wsi Kostarowce – p.M.Chrząszcza, ks. Proboszcza –B.Czerwińskiego, Przedstawiciela Biblioteki Gminnej w Jurowcach –p.B.Talar oraz wszystkich przybyłych rodziców. W swoim przemówieniu pani dyrektor Beata Fedyń podkreśliła, że dzięki pomnikowi, który stanął w Kostarowcach cała społeczność szkolna mogła  w tym roku uczestniczyć w marszu z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  i oddać hołd, co należy kontynuować w latach następnych, gdyż jest wspaniała lekcja patriotyczna. Następnie zaprosiła na  koncert pieśni i piosenek patriotycznych, będący zarazem konkursem, który przygotowała p.B.Pająk i p.D.Rajchel.

Uzdolnieni muzycznie uczniowie mogli  wziąć udział w różnych kategoriach zaprezentować się jako solista, bądź zaśpiewać w duecie lub zagrać wersję instrumentalną znanej pieśni patriotycznej.

W I  kategorii -solista w klasach 1-3 wystąpili : Gabrysia Bochnak z piosenką „Rozkwitały pąki białych róż”, Zuzia Janiak z „My I brygada” i  Miłosz Kot z „Wojenko , wojenko”.

W kategorii II- solista w klasach 4-7 Julka Klimkowska odśpiewała „Rozkwitały pąki białych róż”, Milena Czeleń zaprezentowała  bardzo nostalgiczną piosenkę „Deszcz jesienny , deszcz”, Jadzia Witek zaprezentowała piosenkę Jana Pietrzaka „ Jest takie miejsce”. Zaś Julka Sitek przybliżyła nam pieśń patriotyczno –religijną  „Z dawna Polski tyś królową”. Ada Marczak na żołnierską nutę zaśpiewała „My I brygada”.

Po przerwie w której uczniowie klasy 3 recytowali patriotyczne wiersze. W kategorii III-duety zaprezentowali się jako pierwsi Maksymilian Grządziel i Adaś Olearczyk w piosence „Rota”. Dwie piękne krakowianki Antonina Blama i Emilia Demkowicz „zaśpiewały „Płynie Wisła płynie” – oczywiście w rytmie krakowiaka , bo jak główna rzeka Polski mogłaby płynąć inaczej. Agatka Kwiatanowska i Julia Wójtowicz wspólnie zaprezentowały piosenkę „Dzień dobry biały ptaku”. A Oliwka Wojdyła  i Weronika Krupianik oczarowały nas melodią piosenki Sławy Przybylskiej „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”.

Podczas kolejnej przerwy uczniowie  klasy 6   przedstawili inscenizację historyczną będącą sceną walk   z czasów I wojny światowej.

W ostatniej-IV kategorii –pieśń patriotyczna w wersji instrumentalnej  – na keyboardzie zagrały Ida Brodzicka „Krakowiaka” a Justynka Jakima „O mój rozmarynie”. Na flecie Wiktoria Cecuła zaprezentowała „My I brygada” a duet Gabrysia and Gabrysia czyli Gabrysia Rączka i Gabrysia Niemiec zagrały „Rotę” na flet i organy.

W jury zasiedli Pani Dyrektor szkoły – Beata Fedyń, pani Dorota Rajchel –muzyk, Pani Chodorowska opiekunka samorządu szkolnego ksiądz proboszcz i Pani Bernadeta Talar- bibliotekarka . Wyniki wkrótce.