Nasza mistrzyni – Julia Wójtowicz

24-25 listopada 2018 roku w Gdańsku odbyły się MISTRZOSTWA ŚWIATA FITNESS FIT-KIDS & FITNESS AEROBIC  oraz V GRAND PRIX FITNESS ALEKSANDRY KOBIELAK,    w których wzięło udział 12 uczestniczek klubu UKS Spartanie Zahutyń wraz z ich trenerem Mirosławem Kaźmierczakiem —w  tym Julia Wójtowicz – uczennica Szkoły Podstawowej im.św Andrzeja Boboli w Kostarowcach.

Czytaj dalej

Oszuści są wszędzie – Akademia Bezpiecznego Seniora w Gminie Sanok

Osoby starsze bardzo często padają ofiarami oszustw, wyłudzeń i kradzieży. Samotne, łatwowierne, ufne, narażone są w dużym stopniu na działania przestępców.

Aby zwiększyć ich bezpieczeństwo, gmina Sanok w ramach projektu “Akademia Bezpiecznego Seniora w Gminie Sanok”, dofinansowanego z rządowego “Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”,  koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, zorganizowała cykl spotkań i warsztatów, w trakcie których omawiane były najczęstsze zagrożenia czyhające na osoby starsze oraz przysługujące im prawa. Seniorzy mogli też nauczyć się samoobrony i asertywności, porozmawiać z policjantami i strażakami.

Czytaj dalej

Nowe prawa i obowiązki Kół Gospodyń Wiejskich

Ustawa o kołach gospodyń wiejskich uzyskała podpis prezydenta. Co zmienią nowe przepisy zmienią w ich funkcjonowaniu? Twórcy przepisów zapowiadali, że KGW zyskają niezależność, osobowość prawną i możliwość ubiegania się o dotacje. Są też wymogi, o których trzeba będzie pamiętać.

Szczegóły w linku:

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/arimr-zarejestruje-kola-gospodyn-wiejskich.html

Czytaj dalej

Wystawa Tradycje Świąt Bożego Narodzenia już otwarta!

6 grudnia uroczyście otwarto 23. Wystawę „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia” w sali Klubu Górnik w Sanoku. Organizatorami od lat są: Wójt Gminy Sanok Anna Hałas oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku. Wystawa od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko wśród mieszkańców naszej gminy. Na pewno każdy znajdzie tam coś dla siebie. Podczas wystawy można podziwiać własnoręcznie wykonane piernikowe figurki, stroiki świąteczne, bombki i łańcuchy choinkowe, szopki i całe mnóstwo innych rzeczy, które trudno wymienić. Wystawa od lat kusi rodzinną atmosferą, śpiewem kolęd i tradycyjnymi potrawami wigilijnymi. Niewątpliwie odwiedzając wystawę można już poczuć magię świąt.

Czytaj dalej

Zapraszamy na XXIII Wystawę Tradycje Świąt Bożego Narodzenia

Wójt Gminy Sanok oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku zapraszają na uroczyste otwarcie XXIII Wystawy Tradycje Świąt Bożego Narodzenia, które nastąpi 6 grudnia o godz. 13.00 w Sali Klubu Górnika w Sanoku. Wystawa czynna będzie do 11 grudnia (włącznie) w godz. Od 9.00 do 17.00.

Czytaj dalej