Gmina Sanok będzie termomodernizować 6 budynków

Gmina Sanok przygotowuje się do realizacji projektu „Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Sanok”.

W planach jest kompleksowa termomodernizacja budynków Wiejskich Domów Kultury  w miejscowościach: Kostarowce, Dębna, Prusiek, Srogów Górny, Srogów Dolny oraz budynek przedszkola w Pakoszówce.

W poprzedniej perspektywie finansowej pozyskaliśmy środki na termomodernizację 8 budynków szkół oraz 8 budynków Wiejskich Domów Kultury. Tym razem do tego naboru wytypowano zostało 6 obiektów wymagających termomodernizacji. Liczymy, że uda się pozyskać środki na zaplanowany cel, co poprawi parametry energetyczne obiektów oraz ich estetykę – mówi Paweł Wdowiak, sekretarz gminy Sanok.

Całkowity koszt projektu to ok. 2 miliony złotych, z czego gmina może liczyć na dofinansowanie w wysokości 85%. Rozstrzygnięcie konkursu jest planowane na lipiec tego roku. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace związane z termomodernizacją rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Projekt zostanie zrealizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO), oś priorytetowa – III Czysta energia, działanie 3.2 Modernizacja energetyczna budynków.

Na zdjęciach budynki po termomodernizacji – szkoła w Niebieszczanach, Trepczy i Wiejski Dom Kultury w Pakoszówce.