III GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO MAŁY ANGLISTA 2018 w Szkole Podstawowej w Trepczy

III Gminny Konkursu Języka Angielskiego MAŁY ANGLISTA 2018, który odbył się 24 maja br. w Szkole Podstawowej w Trepczy  zgromadził uczestników z pięciu szkół podstawowych z terenu Gminy Sanok. Celem konkursu, jak co roku, było wyłonienie Małego Mistrza słówek angielskich i tym samym zmotywowanie do aktywności językowej, rozbudzanie zainteresowań, propagowanie nauki języka angielskiego oraz kultury anglojęzycznej wśród małych dzieci oraz zaproszenie do udziału w dobrej zabawie.

Mali Angliści nie ukrywali tremy, ale skutecznie otuchy dodawały im słowa przewodniczącego jury pana Jacka Jakubaszka, który uspokajał mówiąc, iż oprócz wiedzy ważna jest odwaga, aby stanąć do rywalizacji i sprawdzić samego siebie. Właśnie tej odwagi wszystkim najmłodszym uczniom serdecznie pogratulował i życzył tradycyjnie Good luck!, a regulamin i zasady konkursowe przypomniała pani Mariola Gorczyńska organizator kolejnej edycji.

W części finałowej, gość honorowy, Wójt Gminy Sanok pani Anna Hałas, wręczyła nagrody i pogratulowała zarówno uczestnikom, jak i nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu. Tytuł Mistrza Słówek zdobyła Oliwia Wojtas zajmując miejsce I, a jej kolega z klasy trzeciej Igor Iwaniszyn, jako vice-Mistrz, miejsce II (SP Trepcza). Miejsce III zdobyli Martyna Mazur (SP Falejówka) i Nikola Błażejowska (SP Srogów Górny) Laureaci wykazali się nie tylko znajomością języka angielskiego, ale także umiejętnością logicznego myślenia, rozwiązywania zaszyfrowanych wiadomości, wyszukiwania ukrytych wyrazów w rozsypankach literowych i diagramach.

Zebrani goście mogli także obejrzeć zabawną bajkę w wersji angielsko-polskiej “New patches for old” (Nowe łaty za stare – reż. i adaptacja tekstu M. Gorczyńska) w wykonaniu teatrzyku SMILE z Trepczy. Atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników trzeciej edycji Małego Anglisty przyniosły im dużo radości i satysfakcji z udziału w konkursie.

Małym Anglistom gratulujemy dużego sukcesu i życzymy dalszych zwycięstw oraz satysfakcji ze żmudnej pracy “wkuwania” słówek. Pamiętajmy przy tym, że “PRACTICE MAKES PERFECT” (TRENING CZYNI MISTRZA).