Kampania społeczna „Dobrze Cię widzieć” w Trepczy i Srogowie Górnym

Wczoraj, tj. 18 października w naszej gminie zainaugurowana została akcja pn. „Dobrze Cię widzieć” zorganizowana przez Fundację Narodowy Dzień Życia. Z kamizelek odblaskowych cieszą się uczniowie Szkoły Podstawowej z Trepczy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej ze Srogowa Górnego.

Kamizelki wspólnie rozdawali Poseł na Sejm RP Piotr Uruski oraz Wójt Gminy Sanok Anna Hałas. Do udziału w spotkaniu został zaproszony policjant zajmujący się profilaktyką, który wspólnie z maskotką ,,Jackiem” przeprowadził spotkanie z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i konieczności używania elementów odblaskowych. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły i ze szkoły. To wspólne przedsięwzięcie resortów sprawiedliwości i edukacji, w ramach którego dzieci otrzymują kamizelki odblaskowe. W ramach akcji darmowe kamizelki odblaskowe w kolejnych miesiącach utrzymają uczniowie wszystkich szkół w całej Polsce.