Otwarcie nowo powstałej siłowni w miejscowości Wujskie

22 września 2016 roku w miejscowości Wujskie Pani Wójt Anna Hałąs wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Tadeuszem Burką, sekretarzem Gminy Pawłem Wdowiakiem, sołtyską Wujskiego Agnieszką Pastuszak oraz sołtysem Sanoczka Andrzejem Wolaninem  symbolicznie przecięła wstęgę otwarcia zewnętrznej siłowni.

Po wybudowaniu w poprzednich latach: placu zabaw, boiska sportowego, wiaty wypoczynkowej to kolejny element kompleksu rekreacyjnego jaki stworzono na terenie miejscowości.

Koszt siłowni to 17 tyś złotych, a środki pochodziły prawie w całości z funduszu sołeckiego na 2016 rok, o czym zdecydowali sami  mieszkańcy miejscowość Wujskie – mówi Anna Hałas.

Siłownia położona jest  w niezwykle malowniczym miejscu, blisko lasów, co z pewnością zachęci amatorów sportu do częstego korzystania ze sprzętu. Dodatkowym atutem umiejscowienia siłowni jest bliskie położenie placu zabaw dla dzieci. Zatem dzieci, jak i ich opiekunowie mogą spędzić czas nie tylko na zabawie ale także na wspólnych ćwiczeniach, które zapewnią im mnóstwo radości.

Mieszkańcy są bardzo zadowoleni z inwestycji. Chwalą zarówno lokalizację jak i ciekawą ofertę urządzeń, bo w skład siłowni wchodzą: biegacz, orbitrek, wyciskanie siedząc i wycisk górny oraz wioślarz.

Mamy nadzieję, że siłownia przysłuży się mieszkańcom, którzy dzięki aktywnemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu nabiorą chęci do regularnych ćwiczeń, co z pewnością zaowocuje lepszym samopoczuciem. Biorąc pod uwagę fakt, że inwestycja jest jednym z elementów całego kompleksu rekreacyjnego należy liczyć, że każdy znajdzie coś dla siebie a to przyczyni się do polepszenia więzi lokalnych, a zwłaszcza więzi pokoleniowych mieszkańców.

Sport to zdrowie, zatem zachęcany wszystkich mieszkańców Wujskiego oraz gości do korzystania z siłowni.