Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość – 60-lecie Szkoły Podstawowej w Dobrej

7 czerwca 2018 roku, Szkoła Podstawowa w Dobrej im. Jana Pawła II obchodziła Jubileusz 60-lecia istnienia. Po raz pierwszy dzwonek dla trzynastu uczniów rocznika rozpoczynającego swą przygodę ze szkołą w obecnym budynku, zabrzmiał w roku szkolnym 1957/1958.

“Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość” – tymi słowami Jana Pawła II,  patrona Szkoły Podstawowej w Dobrej dyr. Anna Kornasiewicz powitała gości na czele z p. Wójt Gminy Sanok Anną Hałas, z-cą wójta Gminy Dydnia p. Stanisławem Pałysem, dyrektorami zaprzyjaźnionych szkół z Mrzygłodu, Dydni i Tyrawy Wołoskiej, sołtysami sąsiednich sołectw, Radą Sołecką, Kołem Gospodyń na czele z p. Sołtys z Dobrej, mieszkańcami Domu Inwalidy Bezdomnego im. Św,. Brata Alberta w Sanoku / z którymi młodzież szkolna z Dobrej miała przyjemność współpracować przy realizacji spektaklu „Brat Naszego Boga” Karola Wojtyły/ oraz innymi gośćmi, którzy systematycznie wspierają i uczestniczą w życiu szkoły. Gośćmi honorowymi  uroczystości byli absolwenci pierwszego rocznika. Nie brakowało wspomnień, łez i wzruszeń.

Po Mszy Św. odprawionej przez ks. Proboszcza Parafii Mrzygłód Pawła Pelca odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli SP w Dobrej, podczas której młodzież szkolna w mistrzowski sposób połączyła historię szkoły wpisaną w tło 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy okazji uroczystości można było zobaczyć prace znanego rzeźbiarza z Tyrawy Wołoskiej p. Bogusława Iwanowskiego, który swoje rzeźby wykonane w czarnym dębie poświęcił Świętemu Janowi Pawłowi II oraz Józefowi Piłsudskiemu. Rzeźby przedstawiają najważniejsze wydarzenia i elementy życiorysu tych znamienitych Polaków. Po części artystycznej odbyła się też promocja książki ks. dr Krzysztofa Żołyniaka pt „Mrzygłód zarys dziejów Parafii ”.  Wydarzenia tego dnia na długo pozostaną w pamięci uczniów, nauczycieli, gości oraz lokalnej społeczności.