„Święto Rodziny” w Srogowie Górnym

W sobotnie słoneczne popołudnie, 27 maja 2017 roku w sali Wiejskiego Domu Kultury w Srogowie Górnym, miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Odbyła się bowiem impreza z okazji Święta Rodziny.

Na spotkanie przybyli rodzice wraz ze swoimi dziećmi. Gospodarzem i organizatorem uroczystości była Szkoła Podstawowa w Srogowie Górnym na czele z panią dyrektor Barbarą Januszczak. W tym radosnym wydarzeniu udział wzięli m. in.: pani Anna Hałas Wójt Gminy Sanok, ksiądz proboszcz Parafii Jurowce, Andrzej Szajnar, przewodnicząca miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, pani Elżbieta Fedak, sołtys wsi Srogów Dolny, pan Stanisław Piecuch oraz Grono Nauczycieli ze Szkoły w Srogowie Górnym.

Na początku uroczystości pani dyrektor Barbara Januszczak powitała przybyłych gości i oddała głos uczniom, którzy pod opieką swoich wychowawców przygotowali przepiękny program artystyczny, pod tytułem: „Muzyka łączy pokolenia”. W występie wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły, którzy zaprezentowali utwory muzyczne począwszy od czasów wojennych aż do lat współczesnych. Można było usłyszeć między innymi piosenki  z lat 70-tych i 80-tych w rytmie Beatlesów czy  Czerwonych Gitar oraz piosenki współczesne w rytmie rocka. Wszystkich zebranych zachwyciły  tańce: twist oraz rock and roll w wykonaniu najmłodszych uczestników. Prawdziwym mistrzostwem ruchu scenicznego była pantomima „Historia tańca”, zaprezentowana przez klasę piątą. Na koniec występu zadźwięczały nuty piosenek biesiadnych, które jak się okazało łączyły od zawsze wszystkie pokolenia.

Na zakończenie występu dzieci złożyły swoim rodzicom najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyły kwiatowe upominki. Występ uczniów bardzo podobał się zebranym, bowiem zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz pochwałą pani wójt, która ze swojej strony podziękowała dzieciom za piękny występ i złożyła życzenia wszystkim rodzinom.

Całości dopełnił poczęstunek  przygotowany przez Radę Rodziców. Cała uroczystość przebiegała we wspaniałej, serdecznej atmosferze, co widać na zdjęciach.