Wakacyjny piknik z „plażówką” w roli głównej

W niedzielę 6 sierpnia br. W Pakoszówce odbył się Wakacyjny Piknik.  Impreza została połączona z I Gminnym Turniejem Piłki Siatkowej Plażowej.

Uczestniczyły w nim drużyny reprezentujące Niebieszczany, Markowce, Pisarowce, Zabłotce oraz dwa zespoły gospodarzy. Po zaciętej walce zwycięstwo odnieśli reprezentanci Zabłociec. Drugie miejsce zajął zespół z Niebieszczan. Na najniższym stopniu podium stanęli zaś zawodnicy z Markowiec. Poza czołową trójką znaleźli się kolejno zawodnicy z Pisarowiec i Pakoszówki. Drużyny otrzymały z rąk Pawła Wdowiaka- Zastępcy Wójta Gminy Sanok pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.

Wakacyjny Piknik to nie tylko sportowe emocje, ale przede wszystkim czas na niedzielny relaks. Do Pakoszówki przybyły całe rodziny- nic dziwnego, w końcu każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie. Na najmłodszych czekały liczne atrakcje- dmuchany zamek, trampolina czy suchy basen. Cała reszta zgromadzonej publiczności mogła bawić się podczas przygotowanych występów. Na scenie zaprezentowały się zespoły z terenu naszej gminy: Orkiestra Dęta z Pakoszówki, kapela i zespół ludowy Lisznianie, zespół wokalno-obrzędowy Pakoszowianie i kapela podwórkowa Biesiada

Niewątpliwie dodatkowym urozmaiceniem był występ mażoretek z zespołu Impuls. Tym razem jednak nie była to jedyna prezentacja układów taneczno-marszowych-  swoje umiejętności pokazały również zaproszone mażoretki z zespołu Vivid dziłające przy OSP w Jaćmierzu.

Piękna pogoda, licznie zgromadzona publiczność, świetna atmosfera i różnorodne atrakcje to recepta na udaną imprezę. Wakacyjny Piknik spełniając te wszystkie warunki był niewątpliwie idealnym pomysłem na spędzenie niedzielnego popołudnia.