Wnętrze WDK w Dębnej pełne wdzięku

Nowe sufity, zmiana oświetlenia i wymiana instalacji elektrycznej, nowa podłoga, pomalowanie ścian oraz wiele innych prac przyczyniło się to tego, że wnętrze Wiejskiego Domu Kultury w Dębnej jest nie do poznania. Można śmiało powiedzieć, że wydatkowane pieniądze i nakład pracy dały obiektowi drugie życie. Zakres prac remontowych był bardzo szeroki, a wnętrze WDK przeszło kapitalny remont.

Na modernizację czeka jeszcze dach i elewacja budynku. Koszt prac wykonanych w 2017r. wyniósł ok. 100 tys. zł. Środki finansowe zostały wygospodarowane z budżetu Gminy Sanok, a prace remontowe realizowane były pod czujnym okiem i przy dużym zaangażowaniu sołtysa Dębnej Pana Pawła Husaka. Warto było poczekać na realizację inwestycji, bo wnętrza budynku zyskały nowy blask. Obecna sala stwarza odpowiednie warunki do organizacji cyklicznych spotkań, a przecież aktywizacja mieszkańców i integracja pokoleń jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na kulturę wszystkich miejscowości naszej gminy.