XV Spotkanie biesiadne „ Z kufra Babuni ”

22 października 2017 r. w sali  Wiejskiego Domu Kultury w Strachocinie odbyło się XV Spotkanie biesiadne „ Z kufra Babuni ”. W biesiadzie uczestniczyły Panie z 22 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy. Symboliczną zawartością kufra były zwyczaje, obrzędy, ludowa pieśń, ludowe stroje, oraz tradycyjne potrawy. Na imprezie nie mogło zabraknąć Babci Antoliczki, która jak zwykle pełna humoru udzielała rad, leczyła wszelkie dolegliwości duszy i ciała.

Wszystkich biesiadników, na ludową nutę,  powitała kapela ludowa „ Kamraty ”.

Wystąpili również: kapela i zespół ludowy „ Lisznianie”z Lisznej, zespół wokalno-obrzędowy „ Pakoszowianie ”z Pakoszówki, Zespół wokalny „Lawenda” z Sanoczka, panie z KGW ze Strachociny,  kabaret z Łodziny oraz „ Maryla ” z Kostarowiec. Niespodziankę sprawił wszystkim Pan Tadeusz Wojtas, pięknie wykonując znane piosenki.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały do degustacji regionalne potrawy. Można były degustować kwas, gołąbki z ziemniaków i kaszy, pierogi, kapusta z fasolą i grochem. Nie zabrakło swojskiego chleba, bułek, proziaków, pieczonych pierogów z kapustą i grzybami. Na stołach królowały serniki, pierniki oraz w glinianych dzbanach, kompot z suszu.

Na zakończenie biesiady, Pani Anna Hałas- Wójt Gminy Sanok, wręczyła Paniom pamiątkowe dyplomy, dziękując im za udział i przygotowane potrawy.

Pyszne potrawy, ludowa muzyka, dużo humoru, wspaniała atmosfera, to znak rozpoznawczy spotkań biesiadnych „ Z kufra Babuni ”.