Kolejne sukcesy zawodników z UKS Karate Kyokushin KUMITE!

W sobotę 29 lutego, w Mielcu odbył się XXII Puchar Podkarpacia z udziałem ponad 200 zawodników z 16 klubów.

Jakub Oklejewicz z Niebieszczan startując w kategorii młodzików +60 kg, w swoim debiucie zajął 1 miejsce, zdobywając tytuł Mistrza Podkarpacia. Damian Wojtuszewski z Niebieszczan kat. Kadet +40 kg zdobył tytuł vicemistrza Podkarpacia. Damian startował w otwartej kategorii, ważąc 42 kg, był najlżejszym zawodnikiem, pokonywał chłopaków ważących ponad 10kg więcej. Niestety, w finale po zaciętej dogrywce po dyskusyjnym werdykcie sędziego maty przegrał z cięższym i o wiele bardziej doświadczonym zawodnikiem.

3 miejsca zajęły dziewczyny z sekcji prowadzonej przez nasz klub w Nowotańcu: Natalia Kabala i Kinga Małek z Nowotańca obie w kat. kadetki -35kg. Na walce o finał zakończył swoje zmagania Miłosz Szczepański (Sanok) kat. Junior młodszy -55kg , również zajmując 3 miejsce. Barwy naszego klubu reprezentowali również: Kamil Sitarz (Niebieszczany) oraz debiutanci: Wiktor Kocyłowski i Gabriel Szumski (Niebieszczany) w kat. młodzików -40kg, ale niestety nie udało im się dojść do strefy pucharowej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z występów naszych młodych wojowników. Na dużą pochwałę zasługuje Damian, który można powiedzieć, że na tym turnieju został rzucony na głęboko wodę, a poradził sobie znakomicie i naprawdę niewiele brakowało do zwycięstwa. Cieszy nas również to, że dzieci bardzo chcą brać udział w tego typu imprezach sportowych i sumiennie podchodzą do przygotowań co daje nam nadzieje na kolejne pomyślne występy.

 

 

 

Tekst i zdjęcia nadesłane:  Anna Czaban (UKS Karate Kyokushin KUMITE).