Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
pochmurno
25°C

"Bohaterom niezłomnym". Nowy pomnik ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego w Pakoszówce

Ocena 0/5

Zakończył się pierwszy etap budowy pomnika poświęconego mieszkańcom wsi Pakoszówka, którzy podczas II wojny światowej zostali zamordowani przez hitlerowców. Nowe miejsce upamiętnienia zastąpiło dotychczasowy obelisk wybudowany w Pakoszówce na przełomie lat 80-tych i 90-tych ubiegłego stulecia z inicjatywy mieszkańców sołectwa. Pomnik upamiętnia tragiczne wydarzenia, które rozegrały się 20 marca 1944 roku, we wsi Falejówka. Za udział w ruchu oporu Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich zamordowani zostali tam mieszkańcy wsi Pakoszówka. Tej bezwzględnej, zbrodniczej egzekucji dokonali hitlerowcy. Było to jedno z wielu tragicznych wydarzeń w dziejach ziemi sanockiej, a pamięć o nim na trwałe wrosła w lokalną społeczność.
W kolejnych etapach realizacji przedsięwzięcia na pomniku pojawią się tablice i napisy upamiętniające mieszkańców wsi, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę, a teren wokół pomnika zostanie zagospodarowany podkreślając charakter miejsca. 
Budowa pomnika została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury w kwocie
125 000,00 zł. Całkowita wartość zadania wynosi 244 300,00 zł.

Projekt pn.: „Bohaterom niezłomnym – budowa pomnika ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego w Pakoszówce”, jest realizowany we współpracy z Uczelnią Państwową im Jana Grodka w Sanoku, sołtysem wsi Jerzym bieleniem, Szkołą Podstawową w Pakoszówce, Ochotniczą Strażą Pożarną z Pakoszówki, Kołem Gospodyń Wiejskich z Pakoszówki oraz Wolontariuszami blisko spokrewnionymi z ofiarami, które upamiętnia wspomniany pomnik.       

logotyp ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego".

Galeria zdjęć

"Bohaterom niezłomnym". Nowy pomnik ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego w Pakoszówce 4 "Bohaterom niezłomnym". Nowy pomnik ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego w Pakoszówce 3 "Bohaterom niezłomnym". Nowy pomnik ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego w Pakoszówce 2 "Bohaterom niezłomnym". Nowy pomnik ofiar totalitaryzmu hitlerowskiego w Pakoszówce 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.