Anna Czaban wywalczyła brąz

24 marca Sensei Anna Czaban, trenująca w klubie UKS Karate Kyokushin Kumite Niebieszczany wraz z trenerem Sensei Januszem Czabanem reprezentowali Polskę w otwartym turnieju Granprix Karate Kyokushin 2019 w Tokio.

W zawodach wzięło udział 700 uczestników z 14 krajów. Poziom zmagań był bardzo wysoki, ponieważ na turniej zgłosili się karatecy z różnych organizacji.

 

Ogromny sukces odniosła Anna Czaban, która zdobyła brązowy medal. Po wygranych eliminacjach o wejście do finału przegrała z Japonką, zwyciężczynią kategorii +65 kg.

Bez wątpienia Japończycy okazali się w tym turnieju faworytami, o czym świadczy fakt, że zdominowali wszystkie kategorie. Europejczycy zdobyli tylko trzy brązowe medale, w tym jeden należy do Anny Czaban. Reprezentacja Polski podczas pobytu w Japonii miała okazję odwiedzić w dojo Hajime Kazumi dwukrotnego wicemistrza świata i mistrza Japonii.