Apel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Odpoczywajmy na wsi!

Polska wieś to skarb, który jest tuż obok, niemal na wyciągniecie ręki. Wypoczynek na wsi to czyste powietrze, piękny krajobraz i smaczne jedzenie. To czas spędzony blisko natury. Tak minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jan Krzysztof Ardanowski zachęca Polaków do spędzenia nadchodzącego lata w kraju. Tym samym apeluje, aby wspomóc polską gospodarkę oraz polskich przedsiębiorców i rolników.

Wypowiedź ministra tutaj     https://youtu.be/82dgs65I_UQ

Pandemia zmieniła nasze życie. Nie wiemy, jak długo będzie trwało zagrożenie. Jednak stopniowo uczymy się żyć w nowych realiach. Znoszone są najsurowsze restrykcje. Przestrzeganie wszystkich zaleceń sanitarnych, pozwala ograniczać ilość zarażeń. Najwyższym wyzwaniem jest teraz zwykła ludzka solidarność.

Przed nami okres wakacyjny. Będzie on zdecydowanie odmienny – ograniczenia dochodów dotykają wszystkich. Rząd planuje przyznanie bonów w wysokości 1000 zł z przeznaczeniem na letni wypoczynek.

Minister Ardanowski zachęca wszystkich do skorzystania z oferty gospodarstw agroturystycznych. Taki wybór, to właśnie przejaw solidarności – mówi. To wykorzystanie rządowego wsparcia z korzyścią dla nas, a jednocześnie dla rolników. To budowa nowych więzi społecznych i zrozumienia wzajemnych zależności. To wreszcie przejaw współczesnego patriotyzmu, patriotyzmu konsumenckiego. Od każdego z nas zależy czy kryzys, spowodowany pandemią, będzie miał mniej lub bardziej odczuwalne skutki.
Minister zapraszając na dobry wypoczynek i rozkoszowanie się specjałami polskiej kuchni, jednocześnie zachęca do odkrywania uroków polskiej wsi.

 

źródło: www.gov.pl/web/rolnictwo/odpoczywajmy-na-wsi