ARiMR informuje o naborze oświadczeń potwierdzających brak zmian w 2019 r. w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich złożonego w roku 2018

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Podkarpacki Oddział Regionalny informuje, że od dnia 15 lutego 2019 r. do dnia 14 marca 2019 r. biura powiatowe ARiMR prowadzą nabór oświadczeń potwierdzających brak zmian w 2019 r. w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich złożonego w roku 2018.

Oświadczenie może złożyć jedynie rolnik, który we wniosku o przyznanie płatności na rok 2018 deklarował powierzchnię gruntów ornych mniejszą niż 10 ha i ubiegał się wyłącznie o:

• jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową, płatność związaną do powierzchni uprawy chmielu, płatność do owiec, płatność do kóz, płatność niezwiązaną do tytoniu,
  • płatność dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi lub innymi szczególnymi ograniczeniami (płatność ONW) (PROW 2014-2020),
  • wypłatę pomocy na zalesianie (PROW 2007-2013),
  • premię pielęgnacyjną i premię zalesieniową (PROW 2014-2020).

Dodatkowo rolnik składający oświadczenie powinien potwierdzić brak zmian w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w 2018 r. oraz fakt ubiegania się w 2019 r. o te same płatności, co w roku 2018.

Oświadczenia można złożyć osobiście (jedynie w wersji papierowej), przez upoważnioną osobę lub przesłać za pośrednictwem Poczty Polskiej (o terminie wpływu decyduje data stempla pocztowego).

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej ARiMR, Podkarpackim Oddziale Regionalnym i Biurach Powiatowych ARiMR.