Bezpłatna pomoc dla oszukanych seniorów

Osoby starsze i samotne stają się coraz częściej ofiarami różnych oszustw ze strony nieuczciwych firm i naciągaczy. Zazwyczaj wygląda to bardzo podobnie. Senior odbiera telefon, np. z banku, firmy ubezpieczeniowej czy handlowej i zostaje tak zmanipulowany, że rozmowa kończy się zgodą na podpisanie niekorzystnej dla niego umowy.

Często też  oszuści przychodzą bezpośrednio do domów. Najczęściej są to osoby, które wzbudzają zaufanie. Już od progu bardzo zręcznie przekonują, że ich oferta jest najlepsza, a towar, bądź usługę osoby starsze nabędą w promocyjnych cenach. Bardzo często zapraszają na darmowe pokazy lub różnego rodzaju badania. Wykorzystując niewiedzę seniorów nakłaniają do podpisania umowy. Niestety już po krótkim czasie okazuje się, że zawarta umowa nie jest korzystna, a wręcz przeciwnie – zostali oszukani.

Jak pomóc poszkodowanym seniorom?

Bezpłatną pomoc w unieważnieniu nieuczciwych umów dla osób w wieku senioralnym oferuje organizacja Polskie Radio Obywatelskie i to na jej adres należy wysyłać wypełniony wniosek.

Wniosek o podjęcie interwencji oraz ulotka informacyjna do pobrania poniżej:

 

Pliki do pobrania