Bezpłatny kurs on-line o europarlamencie z certyfikatem PAP

Czego Unia nie mogłaby dokończyć bez Parlamentu Europejskiego? – m.in. takie informacje można zdobyć podczas bezpłatnego szkolenia e-learningowego „Parlament Europejski bez tajemnic”.

Kurs składający się z czterech wykładów uruchomiony został przez Polską Agencję Prasową. Uczestnicy mogą skorzystać z opracowań: „Wybory do Parlamentu Europejskiego”, „Unia dla młodych”, „Czego Unia nie mogłaby dokończyć bez Parlamentu Europejskiego”, „Czy Parlament Europejski jest ważną instytucją”.

Wykłady kończą się testem sprawdzającym, którego wypełnienie jest całkowicie dobrowolne. Na tych, którzy zdecydują się sprawdzić swoją wiedzę, czekają certyfikaty. Warunkiem otrzymania potwierdzenia ukończenia każdego wykładu jest udzielenie poprawnej odpowiedzi na co najmniej 60 proc. pytań. Do każdego testu można podejść pięć razy.

Autorami wykładów są dr Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Michał Rutkowski, członek Zarządu Krajowego Polskiego Stowarzyszenia Ekspertów i Asesorów Funduszy Unii Europejskiej.

Kurs dostępny jest pod adresem europarlament-pap.pes-online.pl (lub pod https://europarlament-pap.pes-online.pl/ . Aby wziąć w nim udział, wystarczy się zarejestrować. Wykłady dostępne będą do 30 września.

Projekt jest realizowany przez Polską Agencję Prasową i jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu dotacji Parlamentu Europejskiego w dziedzinie komunikacji.

 

źródło: http://kurier.pap.pl/europap/bezplatny-kurs-line-o-europarlamencie-z-certyfikatem-pap
Fot. CC-BY-4.0: © European Union 2019 – Source: EP