Brązowe medale mistrzostw Podkarpacia reprezentantek Niebieszczan! Nasza drużyna znów w czołówce.

Unihokejowe drużyny dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Niebieszczanach zanotowały kolejny znakomity występ w mistrzostwach województwa w unihokeju. Zespoły prowadzone przez Krzysztofa Sokołowskiego sięgnęły po brązowe medale zarówno w rywalizacji dzieci jak i młodzieży. To kolejny rok, w którym szkoła z gminy Sanok plasuje się na podium w zawodach najlepszych ekip Podkarpacia.[fb_button]

Kilka dni przed Igrzyskami Dzieci (klasy 1-6 sp), odbyły się zawody grupy starszej, czyli Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasa 7 sp i gimnazja). Zawody zorganizowano w Bukowsku. Reprezentacja Niebieszczan uplasowała się na 3. pozycji. To kolejny medal w bogatym dorobku drużyny.

Komunikat nr 1k

BRĄZOWY MEDAL – SP NIEBIESZCZANY

Skład: Magdalena Fal, Julia Gołda, Oliwia Grzyb, Paulina Grzyb, Magdalena Pałys, Martyna Pałys, Kinga Sitarz, Katarzyna Tchórz, Maria Wilk, Oliwia Wojtuszewska. Trener: Krzysztof Sokołowski

Finał wojewódzki igrzysk dzieci odbył się w Kamieniu. Szkoła z Niebieszczan zaliczana była do grona faworytów i ten status potwierdziła. Przypomnijmy, że rok wcześniej Niebieszczany wygrały wojewódzką rywalizację.

Podczas tegorocznej rywalizacji, w grupie, Niebieszczany po dosyć pechowym przebiegu pierwszego meczu przegrały ze Stobierną 0:1. Pewna wygrana z Dębicą 2:0 dała jednak awans do grona czterech najlepszych zespołów.

W meczach o medale dziewczęta z gminy Sanok ograły Majdan Królewski 3:0, a w spotkaniu z Bukowskiem padł remis 2:2. Takie rezultaty sprawiły, że Niebieszczanom przypadły brązowe krążki.

Warto zaznaczyć, że szczyt formy w zawodach grupy młodszej, ekipa z Niebieszczan powinna osiągnąć za rok, kiedy czołowe zawodniczki będą uczęszczać do 6 klasy. Zdobyty w tym roku brązowy medal jest dobrym prognostykiem na przyszłoroczną rywalizację.

Gratulujemy drużynie z Niebieszczan i życzymy powodzenia w kolejnych bojach!

Komunikat nr 2k

BRĄZOWY MEDAL – SP NIEBIESZCZANY

Skład: Joanna Czubek, Magdalena Femin, Monika Hac, Maria Hoksa, Julia Józefek, Diana Kanciak, Ewa Kądziołka, Paulina Morawska, Roksana Nowak, Natalia Olejarz, Paulina Pściuk, Kamila Sokół. Trener: Krzysztof Sokołowski