Budowa świetlicy sportowej przy boisku piłkarskim w Czerteżu

Rozpoczęto prace związane z budową budynku świetlicy sportowej przy istniejącym boisku piłkarskim w miejscowości Czerteż. Projekt zakłada budowę wolnostojącego, dwukondygnacyjnego, niepodpiwniczonego budynku z użytkowym parterem i poddaszem.

Na parterze przewidziano salę ćwiczeń ruchowych, która z uwagi na powierzchnię użytkową (prawie 120 m2) będzie mogła pełnić zadanie świetlicy wiejskiej.
Na parterze znajdzie się także aneks kuchenny, szatnia, sanitariaty, w tym jeden dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze do przechowywania sprzętu sportowego oraz sanitariaty dostępne bezpośrednio z zewnątrz dla widzów.
Natomiast na piętrze przewidziano szatnie z umywalniami, pokój sędziego, pomieszczenie administracyjne, socjalne i porządkowe oraz salę klubową.
Obecny zakres prac zakłada wykonanie całościowo robót fundamentowych, które powinny zakończyć się jeszcze w październiku. Wartość robót na podstawie zawartej umowy wynosi ponad 130 tyś. zł, a całość zadania szacowana jest na kwotę ok. 1,9 mln zł.