Coraz bliżej Święta…Wigilijne spotkanie w Wiejskim Domu Kultury w Mrzygłodzie

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas. Ich wyjątkowość tkwi w tradycjach przekazywanych przez pokolenia, w takie tradycje wpisuje się Wigilia Szkolna Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Mrzygłodzie.
W tym wyjątkowym dniu 17 grudnia br. w Mrzygłodzkim Domu Kultury społeczność szkolną zaszczycili wyjątkowi goście: p. Anna Hałas – Wójt Gminy Sanok, p. Zdzisław Biega – Radny Gminy Sanok, ks. Paweł Pelc – proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Mrzygłodzie, ks. Grzegorz Pacan – proboszcz Parafii Greckokatolickiej w Hłomczy, p. Jan Sitarz – sołtys Mrzygłodu oraz liczna grupa nauczycieli, rodziców i uczniów szkoły.

Zebranych gorąco powitała dyrektorka szkoły p. Anna Tymoczko, składając wszystkim najcieplejsze życzenia. Słowa Pani Wójt o wyjątkowym okresie, gdzie sprawiamy przyjemność najbliższym, dostrzegamy drugiego człowieka i jego potrzeby, przekazujemy dobro, wrażliwość, miłość – trafiły w serca. Dopełnieniem wzruszeń były staropolskie życzenia wyrecytowane przez radnego Zdzisława Biegę oraz życzenia sołtysa Jana Sitarza.
Grudniowy wtorek miał wyjątkową moc. Głęboka modlitwa o  Świętach, które otwierają nasze serca dla innych, wzmacniają wiarę i pogłębiają miłość przekazana przez księży proboszczów w dwóch językach sprawiła, że świat stał się lepszy.

Po wspólnym kolędowaniu przyszedł czas na przełamanie się opłatkiem i życzenia. Tej chwili zawsze towarzyszy zaduma, refleksja, radość… Następnie wszyscy zasiedli do wspólnej świątecznej kolacji. Na stołach znalazły się tradycyjne wigilijne potrawy. Dla społeczności szkolnej był to wyjątkowy dzień przepełniony jednością i nadzieją.

 

 

 

 

 

Tekst: Dyrektor SP w Mrzygłodzie- p. Anna Tymoczko