„Czytaj z nami pod drzewami” – czytamy w Dzień Dziecka

1 czerwca 2017 r. o godzinie 10.00  uczniowie z całej Polski zebrali  się w swoich szkołach i wspólnie  czytali – każdy to, na co miał ochotę.

W tym dniu szkoła w Strachocinie także zapraszała do wspólnego czytania!

Akcję czytania poprzedziła reklama na stronie internetowej szkoły i plakaty. Czytanie najwięcej emocji wzbudziło u najmłodszych, którzy przynieśli dużo swoich ulubionych bajek. Przygotowali też opaski z bajkowymi postaciami, a także wyróżnili się strojem krasnoludków, smerfów i wspólnie wymyślonym hasłem.[fb_button]

Myśl przewodnia naszej imprezy, oprócz hasła głównego to: „Czytaj z nami pod drzewami”.

Gimnazjaliści wybrali miejsce i przygotowali ogólny wystrój. Pod drzewami zachęcali młodszych uczniów do czytania prezentując im książki, które przynieśli z domu. Przepiękna pogoda dopełniła całości. W czytaniu wzięło udział 200 osób. Koordynator akcji nl. bibliotekarz Agata  Cecuła. Dziękujemy nauczycielom za pomoc w organizacji.