Debiutanci z Niebieszczan debiutują w sieci

Nie tak dawno pisaliśmy o sukcesie piątoklasistów z kółka teatralnego „Debiutanci”, którzy zajęli pierwsze miejsce w wojewódzkim etapie IV Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr. Przygotowaną przez nich inscenizację “Moja Niepodległa” możemy już oglądać w Internecie.

13 uczniów od września ubiegłego roku regularnie przygotowywało się do konkursu pod opieką nauczycielki Marty Brzeżawskiej, autorki scenariusza do zwycięskiej inscenizacji.  Ćwiczyli intensywnie, aby dzień przed Świętem Niepodległości wystawić sztukę w szkole.

Ogromnym zaskoczeniem dla Debiutantów była informacja, że jury Wojewódzkiego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych doceniło sztukę, w związku z czym grupa młodych aktorów awansowała do finału ogólnopolskiego konkursu. Spektakl był oceniany pod kątem nowatorskiej realizacji, wykorzystanych środków filmowych i teatralnych, wyrazistości kreacji aktorskich, scenografii i muzyki.

 

 

Duży udział w zwycięstwie kółka teatralnego z Niebieszczan mieli także rodzice, którzy mocno zaangażowali się w przygotowanie strojów do inscenizacji i dekoracji.

Pomogła też pani Iwonka, która przekazała uczniom niepotrzebne mundury, a zaprzyjaźniony żołnierz, pan Wacek, nauczył dzieci elementów musztry – mówi Marta Brzeżawska. – Ogromne wsparcie otrzymałam też od swoich współpracowników, pani Bożenki, Oli i pana Maćka.

Opiekunka koła pisze autorskie scenariusze i reżyseruje przedstawienia, w których udział biorą również rodzice uczniów.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować pani wójt Annie Hałas za pomoc w organizacji naszego wyjazdu do Rzeszowa – piszą w nadesłanym do Urzędu Gminy Sanok liście uczniowie z Niebieszczan. – To dzięki Pani życzliwości mogliśmy odebrać nagrodę za zajęcie I miejsca w internetowym konkursie teatralnym pt. „Odsłony wolności – 100 lat Niepodległej Polski”. Uroczystość odbyła się w telewizji regionalnej TVP3.

Zachęcamy do obejrzenia inscenizacji „Moja Niepodległa” w wykonaniu zdolnych Debiutantów.

https://www.youtube.com/watch?v=vc90rFFguFc