Delegacja z Gminy Sanok na uroczystości Dnia Samorządu Terytorialnego 2017 w Rzeszowie

W dniu 2 czerwca br. delegacja z Gminy Sanok z Panią Wójt Anną Hałas na czele, wzięła udział w obchodach Święta Samorządu zorganizowanego przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządu Terytorialnego.[fb_button]

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta, odprawiona w intencji Ojczyzny i regionu w Kościele Farnym, której przewodniczył ksiądz biskup Kazimierz Górny. Swoje święto samorządowcy zaznaczyli na ulicach Rzeszowa, w uroczystej paradzie przez centrum miasta.

Gminę Sanok reprezentowali: Anna Hałas Wójt Gminy,  Tadeusz Burka Przewodniczący Rady Gminy, Paweł Wdowiak Zastępca Wójta, Bogusława Kaczmarska Wiceprzewodnicząca Rady Gminy, Agnieszka Pastuszak Radna Gminy, Roman Zapotoczny Radny Gminy, Agnieszka Haduch Skarbnik, Agnieszka Marszałek Kierownik Referatu Ochrony Środowiska , Łukasz Mendyka Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji. Udział delegacji z Gminy Sanok ubogaciła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Pakoszówce oraz Mażoretki Impuls.

 

Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiony został na pamiątkę pierwszych w pełni  demokratycznych wyborów samorządowych z 27 maja 1990 roku. Wybierano wówczas swych przedstawicieli do rad gmin i miast.