Dożynki Gminne 2018

26 sierpnia 2018 roku  w  Markowcach odbyły się Dożynki Gminne. Rozpoczęła je uroczysta Msza św. w tamtejszym kościele, podczas, której ks. Proboszcz Roman Sękowski poświęcił wieńce dożynkowe.

Następnie korowód dożynkowy, prowadzony przez orkiestrę dętą z Pakoszówki, przeszedł na stadion przy Wiejskim Domu Kultury, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie Dożynek Gminnych, Markowce 2018.

W imieniu wszystkich rolników z naszej gminy, starostowie dożynek –  Barbara Pryszcz z Dobrej                         i Tadeusz Łonyszyn z Wujskiego, przekazali na ręce Wójta Gminy Sanok- Anny Hałas bochen chleba, upieczony z tegorocznych zbiorów.

Pani Wójt podziękowała za symboliczny bochen chleba, trud i ciężką pracę rolników.  Wraz ze starostami dożynkowymi podzieliła się chlebem ze wszystkimi przybyłymi.

Pozdrowienia i życzenia dla rolników i mieszkańców naszej gminy, skierował obecny na dożynkach, Pan Piotr Uruski- Poseł na Sejm RP.

Następnie na scenie zaprezentowało się 17 grup dożynkowych z: Markowiec, Raczkowej, Pisarowiec, Falejówki, Sanoczka, Łodziny, Trepczy, Srogowa Górnego, Niebieszczan, Lalina, Zabłociec, Pakoszówki, Strachociny, Wujskiego, Jędruszkowiec, Kostarowiec i Mrzygłodu. Wszystkie grupy wzięły również udział w konkursie na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”, za co otrzymały z rąk Pani Wójt pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Nawet niska temperatura i deszcz nie przeszkodziły wszystkim przybyłym do Markowiec w dobrej zabawie. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych nie zabrakło tańców- zwłaszcza podczas występów  kapeli ludowej Kamraty, która jak co roku rozgrzewała publiczność swoją muzyką.