Dożynki Parafialne w Dębnej

W dniu 5 września w Dębnej odbyły się XVIII Dożynki Parafialne parafii Mrzygłód, będące podziękowaniem za szczęśliwe ukończenie żniw i prac polowych. Dożynki rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele filialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Dębnej, którą odprawili ksiądz proboszcz Paweł Pelc oraz ksiądz Wojciech Pelc. Podczas nabożeństwa poświęcone zostały wieńce dożynkowe i bochny chleba. Następnie barwny korowód dożynkowy przeszedł przez miejscowość pod WDK w Dębnej. Zgromadzeni licznie mieszkańcy parafii wspólnie biesiadowali przy muzyce kapeli Kamraty oraz Lisznianie, a najmłodsi korzystali z licznych atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Lasów Państwowych z Brzozowa. Po części oficjalnej rozpoczął się festyn, który trwał do późnych godzin nocnych.

 

 

 

 

Tekst i foto: sołtys Dębna