Działamy! Gmina Sanok otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 5 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

W czwartek 25 marca br. ogłoszono listę beneficjentów rządowego programu wsparcia gmin górskich. W ramach naboru Gmina Sanok pozyskała dofinansowanie w wysokości 5 077 566,88 zł!
Kwota zostanie przeznaczona na realizację dwóch inwestycji: budowę szlaku pieszo-rowerowego Liszna-Tyrawa Solna o długości 4,7 km, w tym 2,6 km (przebudowa wraz z wykonaniem infrastruktury wypoczynkowej: wiata, stoły, ławy, kosze, a także tablice informacyjne) oraz przebudowę Gminnej Izby Pamięci w Strachocinie na Centrum Kultury i Tradycji Regionalnej – obiekt muzealny prezentujący industrialny i kulturowy dorobek Ziemi Sanockiej oraz zagospodarowanie terenu i wyposażenie multimedialno-wystawiennicze.
https://gminasanok.pl/gmina-sanok-zlozyla-wnioski-o-dofinansowanie-na-inwestycje-w-miejscowosciach-liszna-tyrawa-solna-oraz-strachocina/

Na Podkarpaciu o dofinansowanie mogło ubiegać się 27 gmin, które spełniły warunki określone w naborze. Budżet naboru RFIL w skali kraju wynosił 1 mld zł z czego 66 mln zł trafi do podkarpackich gmin górskich. Dofinansowanie ma szczególne znaczenie dla tych gmin, które znalazły się w trudnej sytuacji w wyniku pandemii.