Dzień Babci i Dziadka w Mrzygłodzie [ZDJĘCIA]

22 stycznia w Mrzygłodzie hucznie obchodzono Dzień Babci i Dziadka. We wspólnym świętowaniu uczestniczyło ponad sto osób, które przybyły do Wiejskiego Domu Kultury, aby podziwiać swoich wnuków w jasełkowej inscenizacji.

Na początku gości przywitała Stanisława Tymoczko, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mrzygłodzie. Następnie głos zabrali Anna Hałas, wójt gminy Sanok, ks. proboszcz Paweł Pelc, poseł Piotr Uruski oraz Teresa Brzeżawska-Juszczak, wójt gminy Tyrawa Wołoska, którzy złożyli seniorom najserdeczniejsze życzenia.

[fb_button]

 

– Z okazji waszego święta, życzę wam przede wszystkim dużo zdrowia, siły i radości – mówiła do zebranych wójt Anna Hałas. – Jesteście ogromną skarbnicą wiedzy i doświadczeń, to Wy troszczycie się o to, aby były kontynuowane zwyczaje i regionalne tradycje oraz przekazujecie je młodemu pokoleniu.

Na uroczystość zaproszenie przyjęli również Edyta Dziadosz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku, radni: Janina Bodziak i Zdzisław Biega oraz sołtysi: Paweł Husak z Dębnej, Elżbieta Smoła z Tyrawy Solnej oraz Stanisław Górniak z Siemuszowej.

Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Mrzygłodzie wystawiły dla swoich babć i dziadków piękne, czteroaktowe jasełka, w których przedstawiły m. in. wędrówkę Maryi i Józefa w poszukiwaniu schronienia, pastuszków i bacę wygrzewających się przy ognisku, Heroda, Herodową, diabła i śmierć oraz trzech króli, którzy podążali do Betlejem, aby złożyć nowonarodzonemu Dzieciątku pokłon.

Przedstawienie wzbogaciło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Oklaskom nie było końca, a u niejednego seniora zakręciła się w oku łza wzruszenia.

W podziękowaniu za trud wychowania, dobroć i okazaną miłość dzieci wręczyły babciom i dziadkom różyczki oraz własnoręcznie wykonane laurki.

Po występie na seniorów czekał smaczny poczęstunek oraz koncert niezwykle uzdolnionych młodych muzyków z zespołu Cover-Band, w skład którego wchodzą dwie uczennice ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Mrzygłodzie, Wiktoria i Jola.