Dzień Seniora w Zabłotcach [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 13 stycznia w sali Wiejskiego Domu Kultury w Zabłotcach hucznie obchodzono Dzień Seniora. Przybyłych na uroczystość gości przywitała Maria Hamerska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Zabłotcach. Następnie pani wójt Anna Hałas złożyła seniorom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Kolejno, ciepłe słowa do seniorów skierował Tadeusz Wojtas, przewodniczący Rady Gminy w Sanoku oraz ksiądz Michał Błaszkiewicz, proboszcz Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sanoku.

W magiczny nastrój wprawiła gości działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sanoku Kapela Ludowa Kamraty, która zaprezentowała najpopularniejsze kolędy i pastorałki. Na scenie gościnnie wystąpił zespół obrzędowy Graboszczanie z Grabownicy Starzeńskiej, m.in. z prezentacją obrzędu „Zielarka Zośka”.

Na seniorów czekał smaczny poczęstunek przygotowany przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich oraz wspaniała zabawa przy muzyce zespołu Kamraty.