Flagi Narodowe dla Niebieszczan

20 marca 2017r. w Urzędzie Gminy Sanok odbyło się uroczyste przekazanie 50-ciu flag narodowych przez Pana Piotra Uruskiego Posła na Sejm RP na ręce Anny Hałas Wójta Gminy Sanok. W spotkaniu udział wziął Paweł Wdowiak Sekretarz Gminy oraz przedstawiciele miejscowości Niebieszczany – Marian Czubek Sołtys Niebieszczan, Grzegorz Klecha Prezes OSP Niebieszczany , członkowie Rady Sołeckiej Zbigniew Izdebski , Tadeusz Osękowski oraz Danuta Sieczkowska Dyrektor Gimnazjum w Niebieszczanach i Marian Proćko Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niebieszczanach.
Ten wyjątkowy dar był konsekwencją zobowiązania, jakiego podjął się Pan Poseł Uruski, na prośbę mieszkańców, podczas zebrania wiejskiego w Niebieszczanach w dniu 5 marca br.
– W imieniu swoim i mieszkańców Niebieszczan bardzo dziękuję Panu Piotrowi Uruskiemu Posłowi na Sejm RP za tak szybką reakcję na tę wyjątkową prośbę. Flagi ubogacą obchody nie tylko „Święta Flagi RP” , ale także pozostałych świąt Narodowych i będą symbolem przywiązania do tradycji patriotycznych – mówi Anna Hałas Wójt Gminy Sanok

Przypomnijmy, że Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto obchodzone od 2004 r., wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004. Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiono też dla upamiętnienia dnia 2 maja 1945 roku, kiedy to podczas zaciętych walk o Berlin polscy żołnierze zawiesili biało-czerwony sztandar na szczycie 60-metrowej kolumny Siegessäule.