Gimnazjum w Trepczy w ogólnopolskim konkursie „Jesteśmy Cyfrowobezpieczni!”

W ostatnich dniach kapituła konkursu oceniła działania szkół biorących udział w ogólnopolskim konkursie „Jesteśmy Cyfrowobezpieczni! – edycja 2017”. Podstawowym celem konkursu była motywacja szkół do podejmowania działań promujących zasady bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych pośród nauczycieli i uczniów szkół oraz ich rodziców, a także rozwój potrzebnych do tego kompetencji.[fb_button]

Gimnazjum w Trepczy było jedną ze 177 szkół biorących udział z konkursie.

Nauczyciele wraz z uczniami zrealizowali wszystkie wyznaczone przez organizatora zadania (np. pedagogizację rodziców, spotkanie z policjantem, opracowanie i wprowadzenie Szkolnych Zasad Bezpieczeństwa w Internecie). Podjęli też wiele własnych inicjatyw promujących bezpieczne korzystanie z Internetu, a były to między innymi: przedstawienia teatralne, konkurs na plakat „Bezpieczeństwo własnego wizerunku w sieci”, nagranie piosenki, happening w pierwszym dniu wiosny oraz Cyfrowobezpieczne podchody – gra terenowa przeprowadzona z okazji Dnia Ziemi. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli i uczniów udało się wygrać wymarzoną nagrodę – 7-dniowy letni obóz edukacyjny dla młodzieży.

Koordynatorki konkursu w szkole – panie Ewa Rajtar i Joanna Lewicka – przyznają, że od końca kwietnia wszyscy niecierpliwie oczekiwali na ogłoszenie wyników… Zdobycie II miejsca w ogólnopolskim konkursie i nagrody w postaci darmowego dla uczniów, tygodniowego obozu edukacyjnego, jest wspaniałą nagrodą za wytężoną pracę.

Nie wygraliśmy multimedialnej pracowni, na której nam zależało, ale przekonaliśmy się, że choć jesteśmy małą szkołą, tkwi w nas duży potencjał, dzięki któremu możemy „przeskoczyć” nawet  gimnazja z wielkich miast.