Gmina Sanok kontynuuje inwestycję nowoczesnego oświetlenia LED w miejscowości Pakoszówka

Dzięki gminnym środkom finansowym zamontowano kolejny odcinek lamp drogowych typu LED w miejscowości Pakoszówka.
Do tej pory, w poprzednich latach wykonano oświetlenie wzdłuż nowobudowanego chodnika biegnącego przy drodze wojewódzkiej Domaradz-Sanok. Jest to kontynuacja budowy tego nowoczesnego oświetlenia przy gminnej drodze biegnącej w stronę Euroboiska w Pakoszówce do wysokości osiedla domów jednorodzinnych.
Zastosowanie oświetlenia w technologii ledowej posiada pozytywny aspekt zarówno ekologiczny, jak i ekonomiczny.
Z jednej strony pozwoli znacząco ograniczyć wydatki na energię elektryczną, z drugiej zaś zredukować emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Biorąc pod uwagę lokalizację w pobliżu lokali usługowo-gastronomicznych, inwestycja z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa zarówno w ruchu pieszym, jak i kołowym.
To jedna z wielu inwestycji, które Gmina Sanok przeprowadziła w celu poprawy bezpieczeństwa, ale i komfortu życia mieszkańców.