GMINA SANOK – NARODOWE CZYTANIE „QUO VADIS” HENRYKA SIENKIEWICZA

 2 września 2016 r. w ramach organizowanej przez Kancelarię Prezydenta RP piątej edycji akcji Narodowego Czytania, wzięła udział prowadzona przez Panią Dyrektor Renatę Olejarczyk Szkoła Podstawowa w Pisarowcach.

Na wstępie Pani Edyta Bielak odczytała uczniom list od Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy, zawierający słowa zachęty do wspólnego czytania książki Henryka Sienkiewicza – „Quo vadis” – stanowiącej opowieść o zwycięstwie prawdy i miłości , o triumfie odwagi i konsekwencji w działaniu oraz o solidarności w imię fundamentalnych idei. Uczniowie szkoły z zaciekawieniem wysłuchali fragmentu powieści „Quo vadis” czytanego przez zaproszoną Panią Dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych w Gminie Sanok – Annę Liszkę. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.