Gmina Sanok ocenia straty spowodowane niedzielną burzą

W niedzielne popołudnie (7 czerwca) przez podkarpacie przeszła ogromna ulewa wraz z porywistym wiatrem i opadami gradu. Nawałnica trwała kilkadziesiąt minut, ale to wystarczyło, by wody opadowe wyrządziły duże spustoszenie na terenie gminnych mejscowości m.in. w Dębnej, Mrzygłodzie, Bykowcach, Raczkowej, Wujskim i Załużu. Ucierpiało wiele gospodarstw rolnych i budynków mieszkalnych. Zalane piwnice w domach prywatnych, powalone drzewa, połamane gałęzie, zniszczone fasady budynków i uszkodzone dachy, zrównane z ziemią pola uprawne, a także zalane drogi na trasie Sanok- Dębna, Dobra, Mrzygłód, Hłomcza, Tyrawa Solna i Załuż.
W wielu przypadkach musiały interweniować jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. To tylko część ogromu strat, jaki pozostawiło po sobie wczorajsze oberwanie chmury. Obecnie trwa usuwanie skutków.