GMINA SANOK szyje maseczki dla mieszkańców

W ostatnim czasie Gmina Sanok zakupiła materiały do wykonania maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. Jest to 140 mb materiału, 5000 m gumki oraz 200 szpulek nici maszynowych do szycia. Artykuły te zostały rozdysponowane pomiędzy osoby, które zadeklarowały swój udział w akcji szycia maseczek ochronnych dla mieszkańców Gminy Sanok.

Maseczki szyją Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, pracownicy Szkoły Podstawowej w Strachocinie, bibliotekarki, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku, a także seniorzy z Klubu Seniora w Mrzygłodzie. W rozdystrybuowaniu maseczek dla mieszkańców pomogą strażacy ochotnicy oraz same twórczynie. Miejmy nadzieję, że będą dobrze służyły w trudnym czasie epidemii, a przede wszystkim pozwolą swobodnie oddychać zwłaszcza w ciepłe, letnie dni. Pierwsze bawełniane maseczki już niebawem trafią do mieszkańców Gminy Sanok.

 

Poniższe maseczki uszyte przez

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kostarowcach oraz panie z GOK w Sanoku