Gmina Sanok w programie “Zdalna Szkoła+”

Ponad miesiąc temu TUTAJ informowaliśmy Państwa, iż Gmina Sanok realizuje projekt pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w wysokości blisko 70 000 złotych, gmina Sanok zakupiła 24 laptopy wraz z oprogramowaniem dla uczniów szkół z terenu gminy, w ramach pomocy zdalnego nauczania w trakcie trwania pandemii covid-19. 15 maja br. ruszył kolejny nabór o dofinansowanie zadań w ramach programu pn.: „Zdalna Szkoła+”, w ramach którego ponownie można uzyskać dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego. Gmina Sanok tym razem wnioskuje o pozyskanie środków w wysokości 115 000 złotych.
Wspomniane projekty realizowane są w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr 1 “Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” Działania 1.1 “Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Po lewej stronie zdjęcie uśmiechniętego dziecka siedzącego w kuchni przy stole podczas odrabiania lekcji. Na blacie rozłożone są podręczniki, zeszyty i kredki, na podstawce stoi tablet. Po prawej stronie na granatowym tle logotyp Zdalnej Szkoły.

Foto: www.gov.pl; www.cppc.gov.pl/zdalna-szkola