Gminne uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Strachocinie

Uwierz Polsko!  Naszej wiary nie zabraknie nam.

10 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Strachocinie świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza Andrzej Cecuła przywitał gości: pana posła Piotra Uruskiego, panią Annę Hałas Wójat Gminy Sanok, księdza prałata Józefa Niżnika,  pana Mieczysława Kaweckiego Członka Rady Nadzorczej PGNiG, pana Pawła Wdowiaka Zastępcę Wójta Gminy Sanok,  panią Krystynę Kafara dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Sanoku, panią Jadwigę Skiba Sołtysa wsi Strachocina, Rafała Cecułę Radnego Gminy Sanok, pana Janusza Cecułę Radnego Rady Powiatu oraz rodziców, uczniów i mieszkańców wsi.

[fb_button]

Po krótkim wstępie nt. Polski jako Ojczyzny głos zabrała pani Wójt Anna Hałas, która między innymi przekazała szkole flagę Polski od Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Uczniowie młodzi zaśpiewali piosenkę pod tytułem „Każde polskie dziecko”, a pierwszaki wykonały układ choreograficzny do piosenki Polska.

Kolejny punkt to inscenizacja „Droga do niepodległości”. Starsi  uczniowie zabrali widzów w podróż po drodze historii naszej ojczyzny.

Inscenizacji towarzyszyła prezentacja multimedialna, która dopełniła całości. Uroczystość uświetnił występ zespołu muzycznego i Orkiestry  Dętej z Pakoszówki  przepięknymi  utworami  patriotycznymi.Podsumowanie uroczystości stanowił przemarsz na Bobolówkę pod pomnik 100 – lecia odzyskania niepodległości gdzie została odmówiona modlitwa i zapalono znicze przy urnach, w których znajduje się ziemia z Polskich cmentarzy z różnych stron świata, gdzie spoczywają Ci, którzy za Wolność Ojczyzny oddali swe życie.