Historie gliną malowane … w poszukiwaniu okruchów przeszłości

Listopad to ostatni miesiąc realizacji projektu pn. „Historie gliną malowane”. Inicjatywa jest inauguracją kompleksowej idei zmierzającej do odnowienia i wykorzystania dawnych tradycji Mrzygłodu.

Bogactwo zabytków, niepowtarzalny klimat miasteczka z początków XX wieku, bliskość rzeki San, historia garncarska i złoża gliny stanowią niepowtarzalny lokalny potencjał umożliwiający rozwój edukacji kulturalnej i turystyki.

Projekt „Historie gliną malowane” jest realizowany przez Lokalną Grupę Działania Dolina Sanu. Zadanie dofinansowane zostało z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach otwartego konkursu ofert pn. „Warsztaty kulturalne i artystyczne”.

Poniżej prezentujemy aktualne oraz archiwalne zdjęcia.

Zdjęcia archiwalne publikowane dzięki uprzejmości Pani Anny Tymoczko – Dyrektorki Szkoły Podstawowej w Mrzygłodzie.