I miejsce Gimnazjum w Strachocinie w XX Regionalnym Turnieju Sprawności Obronnej

Doskonale spisali się uczniowie Gimnazjum w Strachocinie, którzy w jubileuszowym XX Regionalnym Turnieju Sprawności Obronnej, zdobyli I miejsce.

XX Regionalny Turniej Sprawności Obronnej zostały zorganizowany 30 maja w Szkole w Nowotańcu, przez Samorząd Gminy Bukowsko przy udziale Ministerstwa Obrony Narodowej. W zawodach wzięło udział 5 szkół: G. Strachocina, G. Bukowsko, G. Pobiedno, G. Nowotaniec i G. Komańcza i dodatkowe 3 drużyny ze szkół z Gminy Bukowsko.[fb_button]

Uczniowie rywalizowali w strzelaniu z broni pneumatycznej, rzucie granatem oraz biegu na dystansie ok. 400 m. Najwięcej wrażeń tradycyjnie dostarczyła konkurencja  w strzelaniu z broni pneumatycznej, gdzie uczniowie ze Strachociny drużynowo osiągnęli najlepszy wynik zdobywając I miejsce. W prowadzonej klasyfikacji indywidualnej najlepszym strzelcem okazał się uczeń G. w Strachocinie Maciej Kocaj, który w zawodach zdobył 49 na 50 możliwych pkt. W rzucie granatem zespół solidnie, celnie trafiał i na końcu wygrał bieg sztafetowy 5 x 400 m. Po podsumowaniu wyników trzech konkurencji okazało się, że najwięcej punktów zgromadzili reprezentanci Gimnazjum w Strachocinie, pewnie wygrywając całą imprezę.

W dodatkowym konkursie literackim „Co wiesz o Żołnierzach Wyklętych” na 10 zgłoszonych prac, najlepszą okazała się również Szkoła w Strachocinie w osobie uczennicy Liliany Pająk, ponadto wyróżnienie zdobyła  Zuzanna Dąbrowska.

Za zdobycie I miejsca Szkoła otrzymała główną nagrodę Turnieju – wartościowe urządzenie wielofunkcyjne.

Reprezentanci Szkoły: Rafał Szałankiewicz, Maciej Kocaj, Paweł Łuszcz, Jastrzębski Jakub i Gabriel Wargocki. Opiekun p. Miłosz Kielar

Wręczenia nagród i dyplomów dokonał Wójt i Zastępca Wójta gminy Bukowsko.