III GMINNY KONKURS ANGIELSKICH KOLĘD

W czwartek 11 stycznia br. w Szkole Podstawowej w Kostarowcach odbył się III Gminny Konkurs angielskich kolęd i piosenek o tematyce świątecznej. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach: SOLISTA – kl. 0-3, SOLISTA – kl. 4-7, ZESPÓŁ – kl. 0-3, ZESPÓŁ – kl. 4-7. Po części konkursowej wszyscy uczestnicy i opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek do szkolnej stołówki.

Następnie jury pod przewodnictwem mgr Małgorzaty Stabryły – nauczycielki Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku udało się na naradę. W skład jury weszły również: Nauczycielka języka angielskiego z II Liceum Ogólnokształcącego – mgr Magdalena Słuszkiewicz-Stoberska oraz Dyrektor SP w Kostarowcach mgr Beata Fedyń. Wśród opiekunów- nauczycieli języka angielskiego przybyłych na konkurs znaleźli się: mgr Mariola Gorczyńska, mgr Magda Bartkowska-Walczak, mgr Agnieszka Stach, mgr Paulina Pankowska oraz mgr Katarzyna Hydzik.

W oczekiwaniu na wyniki konkursu uczniowie Szkoły Podstawowej w Kostarowcach zaprezentowali przedstawienie pt. „Mikołajkowa przemiana” Uczestnicy konkursu wraz ze swoimi opiekunami mogli podziwiać bajkowe postacie, które pomogły odmienić zarozumiałego i skoncentrowanego na własnej osobie chłopca w dobrego, zauważającego potrzeby innych młodego człowieka.

Wyniki konkursu przedstawiły się następująco:

W kategorii SOLISTA – kl. 0-3:

I miejsce – Adam Olearczyk z SP Kostarowce (LITTLE DRUMER BOY)

 

W kategorii SOLISTA – kl. 4-6:

I miejsce – Oliwia Latoszek z SP Załuż (RUDOLPH THE RED – NOSED REINDEER)

II miejsce – Karol Bodnarz SP Trepcza (JINGLE BELL ROCK)

III miejsce – Michalina Radwańskaz SP Kostarowce (HOLY NIGHT)

IV miejsce – Julia Biega z SP w Mrzygłodzie (SILENT NIGHT)

 

W kategorii ZESPÓŁ – kl. 0-3:

I miejsce – SP Mrzygłód (DECORATE THE CHRISTMAS TREE)

II miejsce – SP Kostarowce (WHITE CHRISTMAS)

 

W kategorii ZESPÓŁ – kl. 4-6:

I miejsce–SP Falejówka (SILENT NIGHT)

II miejsce – SP Trepcza (WONDERFUL DREAM)

III miejsce – SP Kostarowce (LAST CHRISTMAS)

IV miejsce – SP Mrzygłód (JOY TO THE WORLD)

Każdy z uczestników konkursu został nagrodzony wielkimi brawami, a za włożony wysiłek i wspaniały występ i otrzymał od Pani Dyrektor Beaty Fedyń dyplom i nagrodę. Zwycięzcy każdej kategorii, ku uciesze publiczności, mieli możliwość ponownego zaprezentowania się. Uśmiechy na twarzach dzieci i dorosłych były dowodem na to, że było to udane i radosne spotkanie.

Nad organizacją całego konkursu czuwała mgr Agnieszka Jakima, a nad jej techniczną stroną mgr Justyna Mateja.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!