Inwestycje w Wiejskie Domy Kultury

W 2018 roku kontynuowane są inwestycje w obiekty kultury, rozpoczęte w latach poprzednich.
W Wiejskim Domu Kultury w Niebieszczanach przeprowadzono roboty wykończeniowe części budynku w którym będzie się mieścił ośrodek zdrowia. Wartość prac to około 350 tys zł. Podobną koszt przedstawia inwestycja w Wiejskim Domu Kultury w Prusieku. Budynek został poddany termomodernizacji, wymieniono także drzwi i okna. Poważnemu remontowi, o wartości ponad 120 tys. zł, poddawany jest WDK w Falejówce. W ramach rozbudowy budynku  wykonano  pokrycie dachowe oraz wymieniono okna i drzwi. Z nowej odsłony WDK mogą się cieszyć mieszkańcy Srogowa Górnego, gdzie trwają prace remontowe wnętrza budynku. Całość prac oszacowana jest na około 250 tys.
W sierpniu zakończą się także prace związane z remontem wnętrza sali widowiskowo – tanecznej
w Pakoszówce. Całość prac szacowana jest na ok. 83 tys. zł.

– Co roku staramy się przeprowadzać prace remontowe w Wiejskich Domach Kultury na terenie naszej gminy. Mamy świadomość tego, że o ich atrakcyjności świadczą dobre wyposażenie, klimatyzowane sale i jasne, przestronne wnętrza – podkreśla Anna Hałas, Wójt Gminy Sanok.

Ważne jest także to, że w Wiejskim Domu Kultury w Kostarowcach, Trepczy oraz Pakoszówce zamontowano klimatyzację, co znacznie podnosi komfort świadczonych tam usług i zachęci zapewne do organizowania imprez w sezonie letnim. Ponadto, kontynuowana jest budowa WDK w Stróżach Małych, przeprowadzone zostały prace malarskie w WDK w Międzybrodziu i Zabłotcach, wyremontowany został  plac przy WDK w Strachocinie,  a w Pisarowcach wyremontowano toalety.