IV Gminny Turniej Języka Angielskiego ANGLOMANIA 2017

16 maja br. odbył się w Zespole Szkół w Trepczy IV Gminny  Turniej Języka Angielskiego ”ANGLOMANIA 2017″. Wzięło w nim udział 6 szkół podstawowych z terenu Gminy Sanok, a 18 uczestników utworzyło trzyosobowe drużyny, które walczyły o maksymalną liczbę punktów zarówno z gramatyki, słownictwa, jak i wiedzy kulturowej Wielkiej Brytanii. Oprócz znajomości języka angielskiego należało wykazać się umiejętnością rozwiązywania szarad językowych, wykreślanek i krzyżówek, które powinny być uczniom dobrze znane w procesie uczenia się języka obcego.

W Turnieju Językowym nie zabrakło chwili relaksu, gdy w oczekiwaniu na wyniki konkursu zebrani goście mogli obejrzeć zabawne przedstawienie w wersji angielsko-polskiej w wykonaniu uczniów ze szkolnego Teatrzyku  SMILE  The Internet, Superheroes and rubbish (reż. M. Gorczyńska).

Ogłaszając wyniki przewodniczący jury p. Jacek Jakubaszek podkreślił, iż rywalizacja była bardzo zacięta, gdyż o trzecim i czwartym miejscu w  naszym Turnieju zadecydowała różnica jednego punktu. Gratulując uczestnikom i organizatorom dodał również, że każda drużyna uzyskała dobrą punktację co świadczy o dużym zaangażowaniu zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

I miejsce –  SP Trepcza                      

II miejsce – SP Pakoszówka            

 III miejsce – SP Falejówka

Pozostałe wyniki to: IV m SP Pisarowce, V m SP Kostarowce, VI m SP w Mrzygłodzie.

IV Gminny Turniej Językowy zorganizowały i przeprowadziły, pozyskując dla wszystkich uczestników atrakcyjne nagrody, nauczycielki języka angielskiego panie Mariola Gorczyńska i Agnieszka Bochenek.