IX edycja konkursu „Listy dla Ziemi” rozstrzygnięta!

W dniu 8 czerwca 2021 r. rozstrzygnięto międzyszkolny konkurs pn. „Listy dla Ziemi”, organizowany przez Gminę Sanok. Tegoroczną edycję przeprowadzono w szkołach podstawowych z terenu Gminy Sanok. Była to już dziewiąta edycja kampanii ekologicznej zorganizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka.

Konkurs podzielono na trzy kategorie wiekowe:

  • kategoria I   –  klasa  I, II, III
  • kategoria II  –  klasa IV, V, VI
  • kategoria III –  klasa VII, VIII

W bieżącym roku, głównym tematem pisania listów była prawidłowa segregacja odpadów oraz działania zmniejszające ilości wytwarzanych odpadów. Oczywiście inne problemy takie, jak ochrona naszej planety związana np. z czystym powietrzem czy ochroną wód znalazły swoje odzwierciedlenie w pracach wykonanych przez dzieci i młodzież.
W I kategorii wiekowej wymagane było wykonanie pracy plastycznej techniką dowolną. W kategorii II należało wykonać pracę (komiks – co najmniej ośmioscenkowy) na papierze dostarczonym przez organizatora, natomiast w III kategorii nasza młodzież pisała listy do dorosłych przedstawiające rady, wskazówki i pomysły związane z prawidłową segregacją odpadów oraz ochroną naszej planety.

Pomimo trudności związanych z sytuacją epidemiczną, do 28 maja br. złożono 67 prac z 11 placówek szkolnych Gminy Sanok: Falejówki, Czerteża, Kostarowiec, Pisarowiec, Srogowa Górnego, Trepczy, Pakoszówki, Niebieszczan, Dobrej, Strachociny oraz Prusieka.

Po długich naradach jury konkursowe wybrało po trzy zwycięskie prace oraz wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej. Wszystkie prace można obejrzeć w galerii poniżej.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom, a uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i czynny udział w konkursie!
Szczególne podziękowania kierujemy do dyrektorów poszczególnych szkół oraz pedagogów i nauczycieli za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

 

W najbliższym czasie, wszystkim laureatom zostaną przekazane dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminę Sanok.