JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM – WYCHOWANIE PRZEZ SPORT I CZYTANIE – BICIE REKORDU

1 czerwca o godzinie 10.00 Biblioteka Gminna w Pisarowcach wraz z Szkołą Podstawową im. Marii Konopnickiej oraz LKS Pisarowce włączyły się w ogólnopolskie bicie rekordu w  akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. W tym roku  XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom 1-9  czerwca w kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom przybiega pod hasłem  „Wychowanie przez czytanie – sportowcy czytają dzieciom” , dlatego najlepszym miejscem do bicia rekordu był miejscowy stadion, gdzie trampkarze LKS Pisarowce rozpoczęli od przeczytania polecanej przez Fundację CPCD „Lokomotywy” Juliana Tuwima, a następnie wszyscy uczestnicy zaprezentowali przyniesione przez siebie książki, które polecają rówieśnikom do przeczytania podczas nadchodzących wakacji. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek i potwierdzili, że zgodnie z tym co głosi jeden z plakatów przygotowany przez organizatorów ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” „ Starzy nie czytają? W  młodych nadzieja!”