Jasełka w Wiejskim Domu Kultury w Niebieszczanach

Tylko jedna jest taka noc,
Śpiewać nam się godzi
Gdy na ziemię Pan z nieba zszedł,
I w stajence się narodził…

Słowa kolędy „Jest taka noc” wprowadziły w świąteczny nastrój zgromadzonych 15 grudnia 2019 r. w Wiejskim Domu Kultury w Niebieszczanach zaproszonych gości, mieszkańców, nauczycieli, rodziców i uczniów. W oczekiwaniu na przyjście Bożego Dziecka trwali uczniowie klasy III wraz z opiekunami-  p. Barbarą Sokół i p. Jarosławem Tymczakiem, którzy przygotowali magiczny spektakl – Jasełka. Młodzi artyści zaprezentowali widowisko przypominające i przygotowujące na przyjście Jezusa. Wśród kwestii recytatorskich, oryginalnych dialogów, przeplatała się niekonwencjonalna ścieżka kolęd i pastorałek, w których zaprezentowali się uczniowie klas starszych.
W specjalnie przygotowanych strojach oraz pięknej scenografii ukazującej wędrówkę do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Zgromadzona publiczność mogła przeżyć historię Maryi i Józefa, szukających schronienia. Mała sztuka teatralna dotarła swym przekazem do wszystkich zgromadzon

ych wprowadzając w zadumę, świąteczną atmosferę wzajemnego zrozumienia, dobroci i miłości.

Przy świątecznych stołach można było zakupić stroiki i ciasta przygotowane przez Radę Rodziców, a Koło Gospodyń Wiejskich zaprosiło na wigilijny poczęstunek. Dzięki życzliwości ks. proboszcza Janusza Dudziaka oraz katechety Bartłomieja Brodziaka mieliśmy możliwość podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie świątecznych życzeń.

Dziękujemy Wszystkim, którzy byli z nami tego pięknego wieczoru, za obecność, przygotowanie, wsparcie inicjatywy, dobre słowo i życzenia. Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą czasem spokoju, rodzinnego ciepła i dobrej atmosfery.

 

Niech każdy ile tchu,
Wyśpiewuje chwałę Pana
On w sercu zrodzi się,
Tak jak zrodził się na sianie.

 

Tekst i zdjęcia: Dyrektor SP w Niebieszczanach- p. Danuta Kozimor