Jednostki OSP w Hłomczy i w Tyrawie Solnej wzbogaciły się o nowe pojazdy ratownictwa technicznego

Mieszkańcy Hłomczy i Tyrawy Solnej mogą spać spokojnie. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej tych miejscowości otrzymały nowe pojazdy ratownictwa technicznego!
To kolejne działanie Gminy Sanok mające na celu doposażenie jednostek OSP. Zakup pojazdów został całkowicie pokryty ze środków budżetu gminy. Umowy zakupu pojazdów podpisano końcem 2019 r. Wozy strażackie marki Renault Master w szczęśliwe posiadanie druhów ochotników trafiły końcem lutego bieżącego roku.

Jednostce OSP w Tyrawie Solnej został zakupiony używany lecz w świetnym stanie technicznym samochód z 2010 r. Zakupiony za kwotę 99 000 zł jako samochód ciężarowy przystosowano dla potrzeb OSP. Po zabudowie jest samochodem specjalnym o przeznaczeniu pożarniczym i spełnia warunki pojazdu uprzywilejowanego na drodze. Nowy wóz zastąpił wysłużony ponad 30-letni pojazd marki Żuk.

Z kolei wóz w Hłomczy wyprodukowany w 2018 r. jest lekkim, 6-cioosobowym samochodem ratownictwa technicznego na podwoziu Renault Master, zakupionym za kwotę 149 990 zł. Nowy samochód dla strażaków w Hłomczy to niejako prezent na ich jubileusz. Jednostka w czerwcu obchodzić będzie 60-lecie swojego funkcjonowania.

Życzymy dzielnym strażakom, by ich samochody nie rdzewiały! Częstych wyjazdów lecz tylko na ćwiczenia lub zawody strażackie, tylu szczęśliwych powrotów co wyjazdów oraz aby św. Florian zawsze nad nimi czuwał.