Jubileuszowe XX Dożynki Województwa Podkarpackiego

W ubiegłą niedzielę w Zawadzie koło Dębicy odbyły się jubileuszowe XX Dożynki Województwa Podkarpackiego. Gminę Sanok reprezentowała grupa dożynkowa ze Strachociny. Dożynki połączone były z uroczystościami z okazji 100-lecia koronacji obrazu Matki Bożej w Sanktuarium w Zawadzie. Gościem  specjalnym była Marszałek Sejmu RP Pani Elżbieta Witek, a mszę świętą celebrował Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. We mszy oraz dożynkowych obrzędach dodatkowo udział wzięli Minister Finansów i Polityki Regionalnej Pani Małgorzata Jarosińska-Jedynak, a także Wojewoda Podkarpacki Pani Ewa Leniart oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl.

Do Zawady przywieziono ponad 100 dożynkowych wieńców z całego Województwa. Uroczystość w Zawadzie zorganizowana została pod patronatem Narodowym Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy.

Po uroczystościach kościelnych odbył się obrzęd chleba, podczas którego Starościna i Starosta Dożynek przekazali na ręce Gospodarzy Dożynek bochen chleba upieczony z tegorocznych zbiorów.