Już dziś rusza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. będzie realizowany następującymi metodami:

  • obowiązkowo:
    • metodą samospisu internetowego (CAWI)
  • uzupełniająco:
    • metodą wywiadu telefonicznego (CATI)
    • metodą wywiadu bezpośredniego (CAPI)

Po raz pierwszy w historii polskiej statystyki publicznej samospis internetowy jest obowiązkowy. Oczywiście jeśli ktoś (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność) nie będzie się w stanie samospisać, pomogą mu w tym nasi rachmistrze – bezpośrednio i telefonicznie.

Interaktywny formularz spisowy do samospisu internetowego oraz wszelkie informacje na temat spisu są dostępne pod adresem: https://spis.gov.pl

Jednocześnie, pragniemy Państwu zwrócić uwagę na pojawiające się w związku z trwającym NSP 2021 sygnały o oszustach, podających się za rachmistrzów spisowych. Prosimy, aby w takich sytuacjach przypadki te zgłaszać na Policję. Prawdziwi rachmistrze rozpoczną pracę dopiero od 4 maja br.

Poniżej link do materiału TVP3 dotyczącego tego problemu:

https://rzeszow.tvp.pl/53069350/narodowy-spis-powszechny-ludnosci-i-mieszkan-uwaga-na-oszustow