Kermesz Karpackich Smaków. Przeżyjmy to jeszcze raz [ZDJĘCIA, VIDEO]

13. edycja Kermeszu Karpackich Smaków sprowadziła na zabytkowy rynek do Mrzygłodu ogromne tłumy.

Oprócz lokalnych artystów, którymi byli: Orkiestra Dęta OSP z Pakoszówki, zespół muzyczno-obrzędowy Pakoszowianie oraz Sandra Bułczyńska z Jędruszkowiec, na scenie zaprezentował się także zespół Ale Cantare z gminy Zamość, Credo oraz gwiazda wieczoru – zespół Video. Z programem muzycznym wystąpił ponadto działający w Mrzygłodzie od listopada 2018 r. Klub Seniora, natomiast pokazami sztuk walki serca publiczności zdobył klub UKS Karate Kyokushin Kumite z Niebieszczan.

W trakcie imprezy każdy znalazł coś dla siebie. Na gości czekały warsztaty garncarskie i cyrkowe, symulator zderzeń i dachowania, stoiska z rękodziełem, smakołyki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz animacje prowadzone przez wolontariuszy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku. Chętni mogli również obejrzeć policyjny radiowóz oraz zmierzyć w ambulansie ciśnienie tętnicze krwi.

W czasie Kermeszu zorganizowano dwa stoiska informacyjno-promocyjne. Pierwsze, pn. „Akcja Informacja” prezentowało inwestycje zrealizowane przez samorząd Gminy Sanok, które zostały dofinansowane w aktualnej perspektywie finansowej 2014-2020 w ramach Funduszy Europejskich oraz wybranych programów krajowych. Drugie stoisko “Ekonomia Społeczna w praktyce” promowało ideę ekonomii społecznej. Zainteresowani mogli skorzystać z bezpłatnego doradztwa, zapoznać się z udostępnionymi publikacjami i materiałami informacyjnymi oraz wykonać własne rękodzieło na kole garncarskim.

Organizatorem imprezy była Gmina Sanok, zaś honorowy patronat nad wydarzeniem objął Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki oraz Piotr Uruski, Poseł na Sejm RP.

Gmina Sanok dziękuje sponsorem: Operatorowi Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. oraz Polskiej Spółce Gazownictwa za udzielone wsparcie i pomoc w organizacji imprezy.

Zachęcamy do obejrzenia filmików z XIII Kermeszu Karpackich Smaków, które zamieściliśmy na Facebooku Gminy Sanok.