“Pakoszowianie” oraz KGW Pakoszówka z wizytą u Prezydenta!

Wśród masowych informacji o epidemii koronawirusa, docierają do nas także wieści dobre i godne uwagi, którymi chcemy się podzielić.

W dniach 7-8 marca br. Zespół Wokalno-Obrzędowy “Pakoszowianie”oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Pakoszówki mieli zaszczyt gościć w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie i uczestniczyć w imprezie pn. “Dzień Kobiet Na Ludowo”. Impreza miała na celu promowanie tradycyjnej muzyki folkowej i ludowej, rękodzielnictwa oraz regionalnych potraw.
Podczas dwudniowego pobytu Zespół “Pakoszowianie” zaprezentował piękny repertuar melodii i pieśni naszego regionu, a Panie z KGW godnie reprezentowały region Podkarpacia serwując regionalne potrawy, które cieszyły się sporym zainteresowaniem i nie umknęły uwadze również samej pary prezydenckiej!
Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą chętnie rozmawiali i degustowali tradycyjnego żurku na zakwasie, pieczonych pierogów oraz pysznych domowych ciast.
To niecodzienne wydarzenie udało się uwiecznić na kilku zdjęciach, a prócz nich, w pamięci uczestników zostaną
z pewnością miłe wspomnienia.

Gratulujemy sukcesu!

 

 

Zdjęcia nadesłane:  KGW Pakoszówka